מדוע חדר מדרגות נקי יוצר משפחה בריאה?

היו ימים בתל אביב. זה נראה כאילו עברו שלושה עשורים, אבל עברו בסך הכל 13 שנים מאז 2007. ימים שמציאת דירה בהשכרה לא היתה משימה קשה כמו היום. ימים שהיה אפשר להגיע, להתרשם, להרהר, ובעיקר לא להתחרות עם 30 זוגות אחרים שמחכים לפרוץ את הדלת כאילו זו משימת חסינות ב”הישרדות VIP”.

באותם ימים, גם מחירי השכירות היו נמוכים בהרבה. ב-3500 שקלים לחודש מצאתי דירת שלושה חדרים במרכז העיר. הבניין אמנם היה ישן ודי מלוכלך, אבל התשלום על ועד הבית היה נמוך ועבור זוג צעיר זה נראה כמו עסקה משתלמת. העדפנו לחסוך 250 שקלים לחודש לעומת דירה אחרת באזור שהיתה באותו מחיר אבל עם בניין נקי יותר ו-ועד בית יקר יותר . “אנחנו לא גרים בחדר המדרגות”, עודדנו את עצמנו.

חדר מדרגות לא נקי הוא חדר מדרגות עם ג’וקים

שבועות חלפו, האהבה פרחה. אך עם הזמן התברר שעל ועד בית זול משלמים ביוקר. לבניין היה מנקה יחיד שהיה מגיע פעם בשבוע, מרוויח 150 שקלים והולך ברגע שסיים, או ברגע שהחליט שהוא סיים. חדר המדרגות היה מלוכלך מדי ולכלוך הוא כר פורה לג’וקים, מקקים ומזיקים.

הדרך של ג’וקים מחדר המדרגות לדירה היא קצרה. תוך זמן קצר, החלה גם הדירה שלנו להפוך לבית גידול למקקים, בעיקר נמלים ותיקנים. ההתמודדות איתם הפכה אותי למומחה לחיסול מקקים. יצרתי מלכודות, תוכניות חיסול, סיכולים ממוקדים, תורת לחימה שלמה. היה לי אפילו כינוי לתורת הלחימה שלי בג’וקים – טקתיקן. אני בטוח שעד היום אני ברשימת האנשים המבוקשים ביותר (חי או מת) במשטרת מחוז תיקן.

בניין מגורים נקי הוא בניין בריא

את הזמן שבזבזתי על חיסול ג’וקים החלטתי לחסוך בשלב מסוים על הדברה. תשלום למדביר אינו שירות זול ומגיע ל-500 שקלים ויותר, תלוי בזהות המזיק. התברר לי כי הדברה חד-פעמית אינה מעלימה ג’וקים לתמיד, תוך שנה-שנתיים הם חוזרים. בוודאי בבניין מגורים אשר ממשיך להיות מלוכלך וללא שירותי ניקיון אמינים וקבועים.

בנוסף לעלויות גבוהות יותר בתחזוקת הדירה ממה שציפינו בתחילה, גילינו עם הזמן חשיבות נוספת לניקיון הבניין. זוג צעיר שהחל את דרכו בדירה כרווקים, הפך עם הזמן להורים לילדים. וילדים כמו ילדים, זוחלים, נוגעים, מכניסים הכל לפה.

ככל שילדים רבים יותר נולדו לדיירי הבניין, כך הוחלט לדרוש מבעלי הדירות להשקיע בשירות ניקיון איכותי ומסודר יותר. אף אחד לא רוצה שכל יציאה עם הילד לחדר המדרגות תהפוך לאירוע עם סכנות בריאות – גם בעולם בלי קורונה אפשר לחטוף מחלות בשל חוסר היגיינה.

ריינבו-קלין שומרת את הבניין נקי

ההחלטה לקחת חברת ניקיון היתה ההחלטה הטובה ביותר שעשינו. הבניין הפך נקי יותר וכפועל יוצא מכך גם הדירה שלנו הפכה נקייה יותר. לא קל למצוא חברה לניקיון בניין וחדר מדרגות אשר תטפח את הבניין, תדאג לכל פרט קטן, תשמור אותו נקי ועדיין לא תהפוך את תשלום ועד הבית ליקר מדי. ריינבו-קלין היא החבילה המושלמת שעושה את הבניין בריא ושומרת את הכיס שלך נקי.

הילד גדל, ילד נוסף בא לעולם. האח הגדול לא הבין כיצד מאפשרים לפעוט החדש לזחול בחדר המדרגות ואפילו לשחק בו עם השכנים. הוא גדל למציאות אחרת ומלוכלכת. אבל במציאות עם חברת ניקיון אמינה ואיכותית, גם הגבולות נפרצים. חדר מדרגות הוא כבר לא מפגע אלא חלק נוסף מהבית שלך.

אנו זמינים לכל שאלה