ניקיון בניין משותף

ועד הבית בבניין המשותף ברחוב אבן גבירול בתל אביב היה כמרקחה. צעקות, ויכוחים, האשמות. בקיצור, ישיבת ועד בית ישראלית טיפוסית. דיירים רבים התלוננו כי המנקה אינו עושה את עבודתו כנדרש ודרשו להחליפו בחברת ניקיון. מספר דיירים טענו מנגד כי זוהי הוצאה גבוהה יותר ומיותרת.

אולם הרוב קובע ולרוב דיירי הבניין נמאס מההזנחה, נמאס מהלכלוך, האבק והריח הרע בחדר המדרגות. כותב שורות אלה נבחר ליו”ר ועד הבית החדש והמשימה הראשונה שלי היתה למצוא חברת ניקיון מקצועית ובמחיר טוב.

חובה: חברת ניקיון עם ממליצים

איך עושים את זה? באמת שלא היה לי מושג בהתחלה, אבל התחלתי מחיפוש בגוגל. למצוא את הערך “חברת ניקיון מומלצת בתל אביב” זה קל, אבל כיצד יודעים שהאיכות היא איכות ולא סתם תוצאה של מקדמים מקצועיים שמעלים את החברה בגוגל? ובכן, הדבר הראשון שעשיתי עם חברות הניקיון אליהן הגעתי היה לדרוש ממליצים מבניינים משותפים אחרים ששכרו את השירותים שלהם בעבר. שוחחתי עם דיירים כמוני וכמוכם ותאמינו לי, ישראלים לא משקרים לך כשהם לא מרוצים.

לאחר מכן, ביקשתי הצעת מחיר מסודרת מכל חברה עבור ניקיון הבניין פעמיים בשבוע. הצעת המחיר יכולה לכלול, תלוי בחברה, גם שירותי תחזוקה של הבניין, אבל במקרה שלנו לא היה צורך בכך משום שמדובר בבניין ישן. מזכיר גם שהחיסכון היה חשוב והתברר כי ניתן למצוא חברת ניקיון עם צוות מנקים רחב ומיומן, מבלי לחרוג מהתקציב. זה אפילו לא היה יקר בהרבה מהעסקת מנקה לעבודה דו-שבועית.

חברת הניקיון שכל ועד בית צריך להכיר

החברה שנבחרה על ידי לניקוי הבניין שלנו היתה קשת קלין שהציגה המלצות מצוינות ומחיר מצוין. החברה עושה עבודת יוצאת מן הכלל ומנקה את הבניין שלנו כבר חמש שנים. דיירים באו והתחלפו, אבל תלונה אחת לא נשמעה עוד לגבי הניקיון בבניין שהפך מבריק, מצוחצח ונעים.

לפעמים זה אמנם תיק לא קטן להיות יו”ר ועד הבית, אבל במקרה הנ”ל זה היה גם מספק מאוד לקבל מחמאות על הבחירה בקשת קלין. זה היה מספק עוד יותר לשפר את הנראות של הבניין. בעלי דירות אפילו הכריזו שחברת הניקיון החדשה סייעה להעלות את ערך הנכסים שלהם.

אז קחו המלצה חמה מאחד שלקח על עצמו כפרויקט למצוא חברת ניקיון שהופכת את הבניין המשותף וחדר המדרגות לנקי יותר. קשת קלין מספקת תמורה מצוינת לכסף, מנקים ברמה הגבוהה ביותר ובמקרים מסוימים אף עוזרת לבסס את מעמדך כיו”ר ועד הבית. J

אנו זמינים לכל שאלה